Druhý Release Candidate Manjaro Linux 0.8.5

manjaro-lxdm Další funkce, další zdokonalení a větší uživatelská přívětivost charakterizuje uvolnění verze Manjaro  Linux 0.8.5 RC2.

Častým problémem u každé linuxové distribuce je instalace balíčků jazykové lokalizace. S grafickým nástrojem Správce nastavení Manjaro autoři chtějí, aby instalace jazykových balíčků byla tak snadná, jak je to jen možné. Proto vývojáři vytvořili průvodce, který vás krok za krokem instalací provede. Bude vás také informovat, zda je nový jazykový balíček již k dispozici. Také si můžete velmi pohodlně změnit váš jazyk systému a rozložení klávesnice.

Nastavení rozložení klávesnice je také velice jednoduché, vývojáři vytvořili nástroj kbctl, jehož pomocí můžete nastavit rozložení klávesnice např. American Standard příkazem: „ kbctl-l us “- ten nastaví a nahraje správné rozložení X11 pomocí terminálu.

Hodně práce dal grafický instalátor, vycházející z Linux Mintu. Díky patří Clémentovi a jeho týmu.  Pro tuto chvíli funguje pouze instalace na jeden pevný disk, ale můžete připojit i jiné oddíly ručně, pokud zvolíte ruční možnost instalace. Doporučujeme použít naše CLI-instalátory, které nabízí ještě všechny funkce, jako je podpora EFI a umožňuje i instalovat Manjaro na vašich Macích.

Pamac , náš výchozí grafický správce balíčků, aktualizován aktualizován a bylo odstraněno několik chyb. Nové funkce jsou:

 • všechny panely jsou Resizeable
 • seznam balíčků se nyní zobrazí i s ikonami
 • balíčky mohou být nyní seřazeny podle skupin, podle operací s repozitáři nebo podle stavu (instalované, odinstalované, sirotci)
 • byl přidán sloupec velikost (zobrazuje velikost instalovaného balíčku)
 • skutečná velikost po stažení nyní zobrazuje v ConfDialogu a v okně updateru
 • interaktivní vyhledávání podle názvu je k dispozici v panelu „Seznam balíků“ (zvolte seznam jako „Instalované“ a zadejte „pacman“)

 

Podrobnější přehled nejvýznamnějších změn je:

 • Zaveden grafický instalátor
 • Zaveden Správce nastavení Manjaro
 • LXDM jako správce zobrazení
 • Linux 3.8.5 jako kernel
 • Další podpora multimédií, aplikací a přístupu k AUR je již předem nainstalována

 

manjaro-pamac

 

manjaro-xfce-installer_0

 

Toto vydání podporuje proprietární ovladače pro paměťové karty a grafiky AMD. Pokud chcete použít Catalyst, přečtěte si prosím o jeho instalaci na naší Wiki.

Odkazy pro stažení Manjaro 0.8.5 RC2


Odkazy

Zdroj: http://manjaro.org/2013/03/31/second-release-candidate-of-0-8-5-online/

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualizace, Články, Instalace, upgrade a konfigurace systému. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..