Motiv ikon Potenza 1.0 v Manjaro

poten Dnes se v našem krátkém článku budeme zaobírat problematikou, kterou jsme na našem webu ještě neprobírali, a sice motivy ikon. Jedním z nich je podle mě velice povedené téma ikon s názvem Potenza 1.0. Je sice už více než půl roku starý, ale to mu neubírá nic na faktu že se povedl. Jedná se o kompletní sadu ikon, obsahující jak systémové ikony, tak i ikony aplikací. Jsou dostupné ve všech velikostech a obsáhnou tedy kompletní změnu vašeho pracovního prostředí.

poten1

 

poten2

 

Ikony v motivu jsou inspirovány tématem Faenza, jejich vzhled je však mnohem jednodušší a sofistikovanější. Barevně jsou velmi vyvážené, sice jenom 2D, ale to vzhledem k jejich tvaru i celkovému pojetí je spíše ku prospěchu věci. Hodí se jak ke světlým, tak i k tmavým motivům pracovního prostředí. Já sám jsem je vyzkoušel se světlým motivem od Malyse, který si popíšeme v někdy příště a mohu směle říci, že se povedly náramně. Vyzkoušení mohu jen doporučit.

poten3

 

poten4

 

Instalace je v Manjaro Linux poměrně jednoduchá. Provedete jí pomocí příkazu yaourt, takže si otevřete terminál a zadejte:

 $ yaourt -S potenza-icon-theme

 

Druhou variantou je stažení archivu odtud. Rozbalený archiv pak nakopírujte do skryté složky .icons v domovském adresáři. Po provedení jednoho z těchto úkonů si již jen nastavte zvolené téma v nastavení vzhledu. Věřím, že s výsledkem budete opravdu spokojeni.

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Témata a ikony se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..