Photo – elegantní prohlížeč obrázků

05aboutsmall
Photo je fantastický prohlížeč obrázků, ve kterém je obrázek zobrazen na celé obrazovce s nastavitelným poloprůhledným pozadím, pokud se obrázek nezasahuje celou obrazovku.
Aplikace také nabízí náhledy obrázků v dolní části obrazovky, které jsou však v nové verzi nastaveny na automatické skrývání, ale můžete v nastavení nastavit, aby byly vždy standardně viditelné.
Nabídka menu je ve výchozím nastavení též skrytá. Pro přístup do této nabídky musíte tady najet myší na pravý horní okraj obrazovky.

Aplikace je napsaná v Qt. V poslední době byla aktualizována a přibyly jí nové funkce, kteří si uživatelé vyžádali (například prezentace, nové nastavení a další). Je tedy vidět, že aplikace je v neustálém vývoji dle přání uživatelů.

Photo není jen elegantní, ale také je vysoce přizpůsobitelný a skvělý způsob, jak si zobrazovat velké množství obrázků či fotografií.

02shortcutssmall 03dropdownsmall 04exifsmall 06filehandlingsmall

 

Instalace

Tento program si v terminálu nainstalujeme zadáním příkazu:

sudo yaourt -S photoqt

Po instalaci program spustíme vybráním v menu (Menu-> Grafika-> Photo).

Domovskou stránku tohoto programu naleznete na adrese http://photoqt.org/

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Prohlížeče obrázků, Software se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Photo – elegantní prohlížeč obrázků

  1. Profilový obrázek dan669 napsal:

    Chybička se vloudila – správný příkaz je
    yaourt -S photoqt

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..