Správci stahování z internetu

V tomto krátkém článku se zaměřím na aplikace, které podle mého názoru umí víc, než jen šedý průměr v podobě stahování přes http/https a vynikají něčím navíc…

1) Aria2

Nenáročná a jednoduchá terminálová aplikace, která zvládne nejen http/https, ale i ftp, sftp, Bittorrent a Metalink. Může stahovat více souborů najednou i jeden soubor ve více vláknech.

Instalace:

sudo pacman -S aria2

Příklad použití (2 soubory najednou):

aria2c ftp://www.server.cz/soubor.zip http://www.server.com/soubor.torrent

Pokud preferujete grafické rozhraní, můžete použít jednu z několika grafických nadstaveb, např.: uGet (https://ugetdm.com/) nebo Negibox (https://appimage.github.io/Negibox/).

 

2) Free Rapid Downloader

Dneska již nevyvíjený, ale stále funkční stahovač videí z různých serverů, nejen Youtube ale i u nás populární ulož.to atd.. Z jednotlivých serverů se stahuje pomocí pluginů, které jsou neustále ve vývoji. Aplikace je v Javě a lze ji tak spustit na jakémkoli systému s tímto prostředím.

Stažení:

http://wordrider.net/freerapid/download.htm

Spuštění:

java -jar /umisteni/souboru/FRD.jar

3) JDownloader

Další javový stahovač, tentokrát ve vývoji. Pluginy na stahování ze serverů jsou součástí aplikace, která se tak pomocí zabudovaného mechanismu musí aktualizovat celá. K dispozici je i dálkové ovládání, automatické rozbalení archivů, plánovač a další funkce.

Stažení:

balíček je k dispozici v AUR jako „jdownloader2“

 

4) Youtube-dl

Rovněž populární terminálová aplikace na stahování nejen ze serveru Youtube, ale i jiných. Zvládne mj. výběr kvality videa, extrakci audio a video stopy atd.. Pro uživatele preferující grafické ovládání je k dispozici např. Youtube-dl-gui (v repozitáři AUR jako youtube-dl-gui-git nebo youtube-dl-qt-git)

Instalace:

sudo pacman -S youtube-dl

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..