Archey a Screenfetch v Manjaro Linux

terminal-linux Archey je skript, který zobrazuje systémové informace v terminálu spolu s logem vaší linuxové distribuce pomocí ASCII artu. Archey je opravdu pěkný, lehký a pohodový nástroj pro zobrazení systémových informací v terminálu. Archey byl původně napsán pro Arch Linux, tudíž je plně funkční i v Manjaro Linux.
Nástroj Archey není v oficiálním repozitáři pro Manjaro, takže jej musíte instalovat z komunitních repozitářů Archu AUR.

 

archey

 

Pokud tedy chcete nástroj Archey používat, stačí zadat následující příkazy do terminálu:

„manjaro@manjaro:$“ yaourt -S archey

Spustí se stažení a instalace z repozitářů AUR. Jen dávejte pozor co odklináváte. Poté už stačí jen stačí zadat v terminálu příkaz “archey” a objeví se vám systémové informace včetně loga distribuce  v otevřeném terminálu.

Dalším nástroj podobným Archey je Screenfetch. Hlavní rozdíl mezi Screenfetch a Archey je, že Screenfetch je v Bashi namísto Perlu nebo Pythonu.

 

screenfetch

 

Stejně jako Archey, Screenfetch také není v oficiálním repozitáři Manjaro, takže pokud si jej chcete nainstalovat, zadejte následující příkazy v terminálu:

manjaro@manjaro:$ yaourt -S screenfetch

Stažení a instalace proběhne jako u aplikace Archey. Chcete-li, aby se vám nástroje Archey nebo Screenfetch automaticky spouštěly při každém startu terminálu, stačí v domovském adresáři otevřít skrytý textový soubor .bashrc (/home/username/.bashrc). Do něj pak vepište buď text “archey” nebo “screenfetch“, podle toho, pro který nástroj jste se rozhodli. Poté se vám již při každém novém otevření terminálu daný nástroj spustí automaticky. Přeji příjemnou práci s vaším vylepšeným terminálem.

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Software se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..