Conky max 6

conkysnimek Ač máme neděli, neustáváme v přísunu menších či větších nápadů a rad, např. pro vylepšení vzhledu vašeho desktopu. Tentokrát se vrátíme k programu na monitorování systému (a nejen jeho) nazvanému Conky. Objevil jsem pro vás jedno velice zajímavé a dle mě hodně povedené. Má název Conky max 6 a jednotlivé jeho součásti mají připomínat palubní desku automobilu, jelikož jednotlivé “sledující” monitory mají tvar jakýchsi “budíků” inspirovaných právě palubovkou. Orámování má příjemný tvar a ocelově šedou barvu. Podbarvení budíků si můžete zvolit ze tří odstínů: amber, modrý a zelený. Já si zvolil zelené podbarvení. Vše můžete sami posoudit na snímku plochy.

Pokud si tedy také chcete také vylepšit svůj desktop stáhněte si vše potřebné odtud. Poté jen rozbalený soubor přejmenujte na .Conky (skrytý) a uložte v domovském adresáři. Jen podotýkám, že je třeba mít instalovány lm-sensors, hdtemp, radiotray a sadu pro počasí (balík conky weather all). Právě pro počasí je třeba zadat kód pro vaše město, který najdete na stránkách http://weather.noaa.gov/weather/CZ_cc.html (můj kód je např.LKKV). Další možnosti změn v conkyrc1 – 4 jsou jen a jen na vás.

Pro automatické spuštění po startu si otevřete Relace a spouštění, vyplňte pole název (např. Conky) a cestu k spouštěcímu shellu start_conky.sh u barevného schématu, které chcete spouštět (např. /home/vas_domovsky_adresar/.Conky/steel_green/start_conky.sh). Při dalším spuštění by již mělo vše v pořádku naběhnout.

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..