Další aktualizace Stable repozitářů

system_software_update Vývojářům tentokrát trvalo trochu déle, než se podařilo učinit tuto aktualizaci dostatečně stabilní, aby ji bylo možné uvolnit. Do této aktualizace byla zahrnuta jádra: 3.4.58 , 3.10.7 , 3.11-RC5.

Větev Linux 3.11 se však zatím nedoporučuje pro běžné používání. Vývojáři jí právě začali používat, aby zjistili případné problémy. Její použití je tedy na vlastní nebezpečí.

Větev Linux 3.10 byla aktualizována i s několika nedostatky, např. ovladače radeon FOSS nejsou příliš stabilní. Také uživatelé s grafickými kartami Intel mohou mít problém s isssues s nastaveným SNA jako defaultním. Vždy jej však můžete přepnout zpět na Uxa. V konfiguraci /etc/X11/mhwd.d/intel.conf použijete Uxa. SNA je výchozí od vydání Manjaro 0.8.5.

Pamacu 0.7.5.2 je vrácen zpět do systray. Mnohým z vás totiž vadilo, že Pamac nebylo možné otevřít z panelu. Octopi byl skryt stejným způsobem, což se také setkalo se špatnou odezvou. Takže nyní vám Pamac zobrazí červenou hvězdičku na panelu, pokud jsou k dispozici nové aktualizace a v Octopi 0.2-rc4 bylo opraveno mnoho chyb a došlo i na malá vylepšení.

Takže, co se změnilo:

  • Firefox byl aktualizován na 23.0.1
  • Byla aktualizována jádra na: 4.3.58, 3.10.7, 3.11-RC5
  • Aktualizován Octopi
  • Aktualizováno PHP
  • Nový toolchain
  • Zahrnuty pravidelné aktualizace archlinuxu
  • Tato aktualizace obsahuje 434 nových balíčků pro i686 a 444 nových balíčků pro x86_64
  • Detaily k novým balíčkům si můžete přečíst v changelogu.

 


 

Oznámení upstreamu

PHP 5.5 je už konečně k dispozici i v našem [Extra] repozitáři. V průvodci jsou informace o změnách od verze 5.4, podrobný seznam lze nalézt v PHP changelogu.

Balíček APC bude nahrazen balíčkem APCu. APCu ukládá uživatelská data pouze do mezipaměti. Pro opcode cache je používat nové rozšíření Opcache. Alternativně je nabízena vývojová verze XCache, které umožňuje ukládat jak systémový kód, tak i cache uživatelských dat.

Většina aplikací bude fungovat bez úprav, ale dávejte si pozor na případná varování, která se objeví v log souboru.

Přečtěte si také oznámení o posledním stabilním texlive.

Zdroj: http://manjaro.org/2013/08/19/another-update-for-stable/.

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualizace, Články, Instalace, upgrade a konfigurace systému se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..