Manjaro Linux 0.8.5 RC1

manjaro-sddm Další funkce, další zdokonalení a větší uživatelská přívětivost charakterizuje uvolnění verze Manjaro  Linux 0.8.5 RC1.

Častým problémem u každé linuxové distribuce je instalace balíčků jazykové lokalizace. S grafickým nástrojem Správce nastavení Manjaro autoři chtějí, aby instalace jazykových balíčků byla tak snadná, jak je to jen možné. Proto vývojáři vytvořili průvodce, který vás krok za krokem instalací provede. Bude vás také informovat, zda je nový jazykový balíček již k dispozici. Také si můžete velmi pohodlně změnit váš jazyk systému a rozložení klávesnice.

Nastavení rozložení klávesnice je také velice jednoduché, vývojáři vytvořili nástroj kbctl, jehož pomocí můžete nastavit rozložení klávesnice např. American Standard příkazem: “ kbctl-l us „- ten nastaví a nahraje správné rozložení X11 pomocí terminálu.

Hodně práce dal grafický instalátor, vycházející z Linux Mintu. Díky patří Clémentovi a jeho týmu.  Pro tuto chvíli funguje pouze instalace na jeden pevný disk, ale můžete připojit i jiné oddíly ručně, pokud zvolíte ruční možnost instalace. Doporučujeme použít naše CLI-instalátory, které nabízí ještě všechny funkce, jako je podpora EFI a umožňuje i instalovat Manjaro na vašich Macích.

Alexandre Albuquerque Arnt vytvořil Octopi , výkonný nástroj pro správu balíčků pro Arch | Manjaro Linux. To má jednoduché rozhraní, které se skládá z pouhých 2 panelů:

  • Seznam všech dostupných balíčků
  • A widget ukazuje 6 užitečných karet: informace, soubory, transakce, výstup, zprávy a průvodce pro rychlou nápovědu.

Pamac , náš výchozí grafický správce balíčků, byl aktualizován a bylo odstraněno několik chyb.

Podrobnější přehled nejvýznamnějších obecně provedených změn vypadá takto:

  • Představení grafického instalátoru
  • Zavedení Správce nastavení Manjaro
  • SDDM nahrazuje LXDM
  • Linux 3.8.4 jako kernel
  • Další podpora multimédií, aplikací a přístupu k AUR repozitářům je již předem nainstalována
manjaro-cinnamon-installer3 manjaro-xfce-installer octopi xfce

 

Toto vydání podporuje proprietární ovladače pro paměťové karty a grafiky AMD. Pokud chcete použít Catalyst, přečtěte si prosím o jeho instalaci na naší Wiki.

Odkazy pro stažení Manjaro 0.8.5 RC1

Odkazy na podporu

Zdroj: http://manjaro.org/2013/03/26/first-release-candidate-of-0-8-5-online/

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualizace, Články, Instalace, upgrade a konfigurace systému. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..