SunFlower – dvoupanelový souborový manažer

sun Myslím si, že nejsem sám, komu v Manjaro Xfce příliš nevyhovuje souborový manažer Thunar. Zdá se mi příliš toporný a práce s ním není příliš efektivní. Hledal jsem tedy nějakou náhradu, která by si však do pracovního prostředí Xfce nenatáhla příliš balastu z jiných pracovních prostředí. Moje volba nakonec padla na Sunflower a rozhodně jsem svým rozhodnutím neudělal chybu.

SunFlower je open source, dvoupanelový, malý a vysoce přizpůsobitelný souborový manažer, určený pro Linux, podporující i celou řadu pluginů. Hlavním cílem Sunfloweru je vytvořit silný a snadno použitelný souborový manažer. SunFlower je napsán v jazyce Python. V současné době je v raných fázích vývoje, tudíž lze předpokládat i nějaké chyby. Přesto se domnívám, že se jedná o velmi zajímavý projekt, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Navíc je vyvíjen nadšenými vývojáři, kteří slibují týdenní aktualizace. Dalším plusem pro naše končiny je kompletní česká lokalizace.

 

A nyní několik screenshotů:

Dvoupanelový manažer

sun1

 

Rychlý náhled

sun2

 

Snadné vytvoření nové složky

sun3

 

Zobrazení probíhajících operací

sun4

 

Široké možnosti nastavení

sun5

 

Terminál otevřený přímo v kartě manažeru

sun6

 

Chcete-li si tedy nainstalovat a vyzkoušet SunFlower v Manjaro Linux, otevřete terminál (např. Ctrl+Alt+T) a zadejte následující příkaz:

manjaro@manjaro:$ yaourt -S sunfolower

 

Webová stránka projektu je http://code.google.com/p/sunflower-fm/, kde naleznete další podrobnosti a dokonce i videa.

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Software se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: SunFlower – dvoupanelový souborový manažer

  1. Pingback: Manjaro Linux CZ - Double Commander

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..