UGet download manager v Manjaro Linux

uget V lednu t.r. byla vydána nová verze uGet download manageru s označením 1.10.3. UGet je GTK3 download manažer, který může při použití pluginu aria2 (příkazový řádek download akcelerátoru, používající rychlé apt) výrazně urychlit stahování a je vhodný i pro použití i v Manjaro Linux.

Přichází například s těmito funkcemi: sledování schránky, plánovač, historie stahování, dávkové stahování, podpora více protokolů (HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent nebo Metalink – poslední 2 vyžadují plugin aria2), import souborů HTML a TXT, podpora proxy, kontrola cookie, uživatelský agent a řada dalších.

Úplný seznam funkcí naleznete na tomto odkazu.

 

uget1

 

uget2

 

uget3

 

Změny v poslední verzi uGet 1.10.3:

  • přidány nové možnosti stahování – “Mirrory”;
  • změněny klávesové zkratky, Shift + Delete odstraní data, Ctrl + Delete smaže soubor s daty;
  • změněno logo a ikona;
  • přeskupeny položky;
  • přidány & aktualizovány překlady.

 

Instalace uGet download manageru v Manjaro Linux

Je opět velmi jednoduchá, stačí zadat název aplikace do vyhledávacího pole Pamacu a pár kliknutími nainstalovat.

 

Použití

Po instalaci se vám zobrazí ikona aplikace uGet v “Menu -> Internet -> uGet“. Práce s programem je poměrně intuitivní, a tak jí zde není třeba příliš rozvádět, navíc je aplikace obstojně přeložena do češtiny. UGet jsem testoval na Manjaro Linux 0.8.4 v pracovním prostředí Xfce a vše probíhalo bez sebemenších problémů.

Chcete-li poté povolit plugin aria2, jděte v menu uGet do “Upravit -> Nastavení” a na kartě “Zásuvný modul“, zaškrtněte políčko “Aktivovat aria2 zásuvný modul“. Potom při přidání nového stahování, si budete moci nastavit v uGet použití více připojení pro stahování v dialogovém okně “Nové stahování“.

Domovskou stránku projektu najdete na http://uget.visuex.com/, kde jsou i další informace. Přeji příjemné stahování s tímto šikovným programem.

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Pracovní prostředí, Software se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..