Vydány komunitní edice Manjaro 0.8.5.2 (KDE, Cinnamon/Gnome, MATE)

manjaro-kde-lanzelot Rádi vám oznamujeme vydání tři nových komunitních edicí Manjaro Linux, a to s desktopovými prostředími MATE 1.6 Cinnamon 1.7, Gnome 3.8 KDE 4.10.2 . „Komunitní edice“ jsou určitou přidanou hodnotou Manjaro Linuxu a jsou podporovány i týmem Manjaro, za předpokladu, že má k dispozici čas a prostředky k tomu nezbytné.

 


Turecká komunita Manjaro s radostí oznamuje vydání Manjaro KDE Community Edition 2.013.05, postavené na repozitáři Manjaro Stable.

Je použito nové KDE SC 4.10.2 a Razor-Qt 0.5.2. Také Lanzelot a Homerun jsou překonfigurovány, aby co nejlépe spolupracovali s KDE. Razor-Qt byl vyladěn tak aby odpovídal designu KDE.

V této verzi bylo opraveno více než 100 chyb, např. byl vylepšen správce osobních informací Kontact, správce oken KWin a další. KDE Development Platform získal řadu aktualizací, které mají vliv na více aplikací. Kompletní změny jsou uvedeny v seznamu změn.

manjaro-razorqt

 

manjaro-kde-homerun

 

Zajímavé změny ve vydání:

  • Vlastní tmavé motivy
  • Razor-Qt jako alternativní desktop
  • kdebase-workspace 4.10.2
  • Linux38 3.8.11-1
  • Manjaro-settings-manager 0.1.1-1
  • mhwd 0.2.7-2
  • Octopi 0.1.0422-1
  • pamac 0.7.3-1
  • systemd 202-2
  • xorg-server 1.14.1-1

Turecká komunita Manjaro s radostí oznamuje vydání edice Manjaro Cinnamon / Gnome 2.013.05, postavené na repozitáři Manjaro Stable.

Zde je použito nové Gnome 3.8 a Cinnamon 1.7 . Všechny balíčky byly aktualizovány a manjaro-tools byly lépe integrována do systému. Problém s mhwd byl též opraven.

Gnome 3.8 je intuitivní desktopové prostředí, které využívá k přístupu k aplikacím rozhraní ve stylu tabletu nebo smartphone. Není kompatibilní s Compizem. Ačkoli je velmi snadné se Gnome naučit používat, má poměrně omezené možnosti přizpůsobení a proto může být poněkud obtížná jeho konfigurace. 64 bitová instalace Manjaro s GNOME využívá jen asi 220 MB paměti.

manjaro-gnome-pamac

 

Cinnamon 1.7.2 je desktopové prostředí založené na Gnome 3, které využívá styl velkého menu pro přístup k aplikacím. Není kompatibilní s Compizem. Přesto, že je založen na Gnome, má mnohem více možností přizpůsobení, a tak je jeho konfigurace snazší. 64 bitová instalace Manjaro využívá asi 350 MB paměti.

manjaro-cinnamon-menu

 


Turecká komunita Manjaro s radostí oznamuje vydání edice Manjaro Mate Community Edition 2.013.05, postavené na repozitáři Manjaro Stable.

MATE (vyslov ‚Mah-tay „) je známé svým použitím v populární distribuci Linux Mint. Podobně jako desktopové prostředí XFCE, 64 bit instalace Manjaro využívá jen asi 200 MB paměti. MATE bylo vyvinuto s cílem uklidnit uživatele Gnome 2 po radikální transformaci na Gnome 3.

manjaro-mate-cs_0

 

MATE 1.6 přichází se seznamem změn, který však není tak dlouhý, jako u předchozích aktualizací. Byla přidána podpora systemd-logind, Caja má nějaká drobná vylepšení a do panelu byla přidána nová funkcionalita.


Odkazy

Zdroj: http://manjaro.org/2013/05/13/manjaro-0-8-5-2-community-releases-unleashed-kde-cinnamon-mate/

Facebooktwitter
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktualizace, Články, Pracovní prostředí se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..